Niebezpieczna sytuacja na drodze miała miejsce niedawno w okolicach Kluczborka, gdzie śledczy z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego przechwycili kierowcę ciężarówki, którego badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna był za kierownicą jednego z najsolidniejszych pojazdów na drodze – TIR-a.

Początkowo, celem inspektorów była rutynowa kontrola stanu technicznego ciężarówki, jednak to postawa 54-letniego operatora pojazdu szybko przyciągnęła ich uwagę. Zachowanie mężczyzny sprawiło, że mundurowi poczęli podejrzewać, iż może on być pod wpływem alkoholu.

Ich przeczucia okazały się słuszne. Kierujący TIR-em to mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który postanowił siąść za kółko mimo znajdowania się w stanie nietrzeźwości. Jego ciężarówka o znacznym tonażu mogła spowodować ogromne szkody, gdyby nie szybka interwencja inspektorów.

Mundurowi bez wahania przekazali sprawę policjantom z Kluczborka, którzy postawili kierowcy zarzuty. Warto pamiętać, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to poważne przestępstwo, za które grozi nawet do trzech lat pozbawienia wolności.