W rozgrywkach 18. kolejki III grupy III ligi, MKS Kluczbork odniósł zwycięstwo na swoim boisku, pokonując Lechię Zielona Góra 2:0. Ten wynik umożliwił drużynie biało-niebieskich spędzenie przerwy zimowej na czołowych pozycjach tabeli ligowej.

Przed rozpoczęciem spotkania, sympatycy futbolu z Kluczborka zapewne oczekiwali niezwykle emocjonującej rywalizacji. Przecież na boisku miały się zmierzyć drużyny zajmujące trzecie i piąte miejsce w ligowej klasyfikacji. Przewaga punktowa MKS Kluczbork nad przeciwnikami wynosiła tylko 4 punkty. Pomimo dość przeciętnego początku sezonu dla MKS, ostatnie tygodnie przyniosły znaczą poprawę formy drużyny. Siedem kolejnych spotkań bez porażki pozwoliło im awansować na podium ligowe i z optymizmem patrzeć w przyszłość, a konkretnie na nadchodzący mecz z Lechią Zielona Góra. Z kolei drużyna ze stolicy województwa lubuskiego, do Kluczborka przyjeżdżała po serii czterech meczów bez zwycięstwa.

Mecz od samego początku był zdominowany przez gospodarzy – MKS Kluczbork. Pierwsza bramka padła już w 19 minucie spotkania, a jej autorem był Patryk Tuszyński. Mimo nacisków, Kluczbork nie zdołał wpisać się na listę strzelców w pierwszej połowie ponownie, kończąc ją z wynikiem 1:0 na swoją korzyść.