Wielkimi krokami zbliżamy się do końca wakacji i sezonu urlopowego. Mimo że najpopularniejsze miesiące urlopowe to lipiec i sierpień, to wakacje we wrześniu także wydają się dobrym pomysłem. Jakie zalety ma urlop we wrześniu i gdzie warto pojechać? Podpowiadamy!

Urlop we wrześniu: wady i zalety

Wrzesień wciąż jest miesiącem ciepłym i słonecznym. Mimo że dni stają się krótsze, wciąż można nacieszyć się słoneczną pogodą, złapać brązową opaleniznę i garść wspaniałych wspomnień. Urlop we wrześniu ma wiele zalet, ale najbardziej dają o sobie znać niższe ceny. Spadek cen jest szczególnie zauważalny w momencie wynajmowania pokoju lub apartamentu hotelowego. Tańsze stają się także przeloty. Można więc sporo zaoszczędzić, zyskując dostęp do tych samych atrakcji, co urlopowicze z lipca, czy sierpnia. Dodatkowym atutem wrześniowych wakacji jest mniejsza ilość turystów, a więc więcej miejsca na swobodne zwiedzanie. Do wad można zaliczyć gorszą pogodę (nie zawsze), ale przecież to ryzyko występuje także w samym środku sezonu.

Wakacje we wrześniu: w Polsce, czy za granicą?

Różnice w cenach widać szczególnie podczas wakacji za granicą. Z tego powodu wiele osób decyduje się opuścić Polskę na czas urlopu, ale warto wiedzieć, że w kraju także można taniej wypocząć poza sezonem. Jeszcze taniej będzie, gdy zamiast wielkiego miasta, wybierzemy sobie mniejszą, malowniczą miejscowość, na przykład Żagań (Zabytki Żagania, które trzeba zobaczyć!), oddalony od Kluczborka o niecałe 280 km (około 3,5 godziny jazdy samochodem). Możliwości jest mnóstwo i czasami wystarczy trochę poszukać, by zorganizować sobie tanie wakacje marzeń. Tak samo w Polsce, jak i za granicą. Warto wspomnieć, że we wrześniu szczególnie dobrze zwiedza się miejscowości górskie.