Kibice pokazali swoją siłę niejednokrotnie, a tym razem zjednoczyli w sprawie dla Ukrainy. Mowa o niemieckich kibicach Bayernu Monachium, którzy przybyli do Kluczborka z kilkoma tirami darów dla ukraińskich miast. To już kolejna pomoc od niemieckich kibiców, którzy po raz pierwszy przyjechali ze wsparciem dla Ukrainy już 3 tygodnie temu.

Do Polski docierają transporty z całej Europy

Od wybuchu wojny w Ukrainie minęło już kilka tygodni. Polska od początku wojny wysyła do oblężonych miast Ukrainy transporty z darami, a obywatele innych państw Europy chętnie się w te akcje włączają. Do naszego kraju nieustannie przybywają kolejne transporty, które w polskich miastach są przeładowywane i kierowane do miast ukraińskich.

Bez pomocy humanitarnej ludzie, którzy pozostali w kraju objętym wojną, nie mieliby żadnych szans na przeżycie. Niestety, rosyjskie wojska nie respektują żadnych praw, co sprawia, że sytuacja ukraińskich cywili jest naprawdę przerażająca. Pomoc ze strony innych państw Europy jest niezbędna.

Niemieccy kibice przywieźli potrzebne przedmioty

Transport od niemieckich kibiców Bayernu Monachium to druga już akcja zachodnich sąsiadów, którzy pierwszy ładunek do Kluczborka przywieźli 3 tygodnie temu. Tym razem przybyły 4 ciężarówki po brzegi wypełnione potrzebnymi przedmiotami. Trzeba przyznać, że Niemcy wykazali się prawdziwą rzetelnością i precyzją. Przybyły wyłącznie najpotrzebniejsze przedmioty i to takie, których w Ukrainie naprawdę brakuje.

Niemcy zadbali o środki medyczne, w tym mnóstwo leków i środków opatrunkowych. W ciężarówkach przybyły również maty do spania, ubrania na wiosnę i słynne niemieckie środki piorące. Na razie to wszystko znajduje się w magazynie w Kraskowie, skąd wkrótce ruszy do miasta partnerskiego, z którym Kluczbork współpracuje. Chodzi o miejscowość Brzeżany mieszczącą się w obwodzie tarnopolskim.