W ten weekend odbędą są nie jedna, a kilka różnych imprez! Zobacz, jak mieszkańcy gminy Kluczbork żegnają lato i wykorzystują jego ostatnie momenty. To będzie naprawdę intensywny weekend, a więc, żeby wykorzystać go jak najlepiej, warto stworzyć plan działania. Poniżej plan pożegnalnego weekendu z największymi wydarzeniami w gminie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Joga na trawie z Akademią Świadomości (28.09.2021 r. godz. 10:00)

Jest to ostatnia sesja relaksacyjna z całego cyklu, który trwał przez całe wakacje. Były zajęcia na hali, na osiedlu, a nawet klimatyczna joga o wschodzie słońca. Organizatorem jest Akademia Świadomości Ahimsa. Dziś w parku miejskim o godz. 10:00 odbędzie się już ostatnia Joga na Trawie. W przypadku niekorzystnej pogody zajęcia mogą zostać przeniesiona do hali OSiR. 

Unieszów — Sąsiedzkie Święto Plonów (28.08.2021 r.)

Sołecka Rada Unieszowa wraz z Centrum Kultury w Kluczborku zorganizowali święto dożynkowe, które rozpocznie się dzisiaj o godz. 15:00. Święto rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą. Później przez cały dzień na uczestników czekają liczne atrakcje. Orkiestra dęta zagra koncert, dzieci będą mogły poszaleć na specjalnie przygotowanych atrakcjach, odbędzie się wiele pokazów artystycznych (w tym pokaz iluzjonisty), a na wieczór odbędzie się koncert Swingera i impreza taneczna. 

Spektakle w kino BAJKA (28.08.2021 r.)

Na dzisiejszą sobotę planowane jest również kino plenerowe, w którym odbędą się łącznie dwa spektakle. Pierwszy będzie dziś o godz. 15:00 i przeznaczony będzie głównie dla tych najmłodszych. Będzie to seans pt. „Muzykanci z Bremy”, a wstęp na niego kosztuje symboliczne 5 złotych. Natomiast już o godz. 20:00 odbędzie się pokaz dla dojrzalszej widowni. Organizatorzy puszczą retransmisję koncertu muzyka Andre Rieu. To wydarzenie, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, odbędzie w formie kina plenerowego. 

„Dziś Prawdziwych Cyganów Już Nie Ma” – koncert charytatywny dla Róży

Ostatnim na naszej liście weekendowych wydarzeń jest koncert charytatywny „Dziś Prawdziwych Cyganów już nie ma”. Głównym celem zebranie środków dla 7-letniej Róży, która cierpi na ostrą białaczkę i mutacją genetyczną. Aktualnie jest w trakcie rehabilitacji po wstrząsie septycznym, w którym prawie straciła życie. Jej rehabilitacja jest kosztowna i potrwa jeszcze sporo czasu. Róża uczy się chodzić i nie potrafi się komunikować.

Z tego powodu jutro na Hali OSiR w Kluczborku o godz. 18:00 odbędzie się koncert poświęcony właśnie jej. Wstęp jest wolny i przyjść może każdy. Na scenie wystąpią — Agnieszka Cząstka-Niezgódka (mezzosopran), Marian Chrobok i Wojciech Poprawa (tenor) oraz Igor Solonenko (skrzypce) i Janusz Frączek (fortepian).