Podczas niedawnego wyjazdowego meczu, piłkarski skład MKS Kluczbork odniósł zasłużone zwycięstwo nad rezerwami Śląska Wrocław, kończąc spotkanie wynikiem 3:1. Piłkarska drużyna z Kluczborka znalazła swojego nowego bohatera – Dawida Wojtyrę.

Mecz zaczął się dynamicznie, a już w 22 minucie gry Wojtyra skierował piłkę do bramki rywali, wykorzystując przyznany rzut karny. Było to jedyne trafienie w pierwszej części rozgrywki. Po przerwie strzelcy ze Śląska Wrocław natychmiast odpowiedzieli, wyrównując wynik, jednak ich radość nie trwała długo. Tylko dwie minuty później Wojtyra po raz drugi wpisał się na listę strzelców, ponownie celnie wykonując jedenastkę. W 65 minucie gry, napastnik, który dołączył do drużyny podczas zimowego okna transferowego, dopełnił hattricka. Tym razem precyzyjnie wykorzystał rzut wolny, ustalając ostateczny wynik spotkania.

Niestety, nie wszyscy mieli tyle szczęścia. Stal Brzeg, drużyna prowadzona przez Zbigniewa Smółkę, była blisko odniesienia swojego pierwszego zwycięstwa. W 25 minucie gry, doskonale wykonywany rzut karny przez Michała Sypka dał brzeskim zawodnikom przewagę. Wydawało się, że szósta kolejka grupy trzeciej Betclic 3-ej ligi przyniesie im pełną pulę punktów. Niestety, podczas meczu w Polkowicach, Górnik zdołał wyrównać stan rywalizacji. Autorem decydującego strzału był Michał Nagrodzki, który trafił do siatki w szóstej minucie doliczonego czasu gry.