W trakcie trzeciej kolejki futbolowej Betclic 3 Ligi, MKS Kluczbork odniósł zwycięstwo nad rezerwami drużyny Górnika Zabrze. Wynik 1:0 na korzyść Kluczborka przypieczętował sukces drużyny na ich rodzimym boisku. Decydujące momenty tego zaciętego pojedynku piłkarskiego miały miejsce pod koniec spotkania.

Kluczową postacią meczu okazał się Marcel Sluga, rezerwowy napastnik MKS-u Kluczbork, który zastąpił kontuzjowanego Dawida Wojtyrę po upływie pierwszej połowy gry. To właśnie on, w 89. minucie udanego pojedynku, umiejętnie wykorzystał sytuację w polu karnym przeciwnika i skutecznie dobił piłkę, której obronę próbował przeprowadzić bramkarz Górnika II, Kamil Soberka.

Soberka, mimo swoich starań, nie zdołał powstrzymać drużyny gospodarzy, która przez całe spotkanie dominowała na boisku. Gol strzelony przez Slugę w ostatnich minutach meczu stanowił godne podsumowanie przewagi drużyny z Kluczborka.

W 63. minucie gospodarze doznali jednego z poważniejszych zmartwień, kiedy piłka znalazła się w ich bramce. Jednak strzał nie został uznany za poprawny, ponieważ zawodnik Górnika II był na pozycji spalonej w momencie strzału.

Podsumowując, mecz pomiędzy MKS Kluczbork a Górnik II Zabrze zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść Kluczborka, a jedyną i decydującą bramkę zdobył Marcel Sluga w 89. minucie. W składzie MKS-u występowali Kaczmarczyk, Napora, Grolik, Lechowicz, Maj, Neison (zastąpiony w 85. minucie przez Zawadę), Wiszniowski, Nowak, Lewandowski (zastąpiony w 62. minucie przez Janickiego), Bębenek (zastąpiony w 62. minucie przez Tuszyńskiego) oraz Wojtyra (zastąpiony po pół godzinie gry przez Slugę). Żółte kartki otrzymali Wojtyra, Wiszniowski, Tuszyński, Janicki oraz Zawada.